"Neučím lidi držet diety, učím je dodržovat správné stravovací návyky"


Diskutujme a bavme se

Datum: 13.07.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: dotaz

Uprednostnuji osobni kontakt, ktery zahrnuje celkovou peci o klienta, vcetne kontrol, premereni, poradenstvi po telefonu apod. Ceny jsou o domluve, u dlouhodobych klientu se ceny snizuji. Jsem ochotna poradit i po webu, ovsem takova rada neni az tak uplne sita na miru ;-)

—————

Datum: 11.07.2009

Vložil: KAT

Titulek: https://specialME.blog.cz

ahojík, děkuji za nabídku, moc si jí cením. Ráda se dozvím něco nového, teď mám málo času na probíhání internetu, ale budu se snažit pořádně to tady prokouknout. Včera mi jedna slečna na blogu nasadila brouka do hlavy co se týče intervalového tréninku.
jednalo se o článek na https://www.cviceni-doma.cz/ v podstatě odsuzuje delší cvičení jako nevýhodné pro rozpouštění tukových zásob,naopak se při něm rozkládá svalová hmota. Protože jsem doteď žila spíš v tom, že delší cvičení je lepší ( momentálně se mi moc zalíbil aerobik), zajímal by mě názor dalšího profesionála( předpokládám že jeden ten článek napsal). Myslím, že u aerobiku nebo dalších sportů není možné rozdělit si to na intervaly- je potom lepší takový sport neprovozovat nebo jsou lekce aerobiku zkonstruovány tak, aby nedošlo k ničení svalů? Moc by mě zajímal tvůj názor, já o intervalovém tréninku slyšela prvně, takže to moc neumím zaškatulkovat

—————

Datum: 13.07.2009

Vložil: Lucie

Titulek: Re: https://specialME.blog.cz

ahoj, tak tedy co se tyce intervaloveho treninku, zaradila bych ho spise do cviceni pro rozvoj kondice a vytrvalosti. pokud chces uspesne spalovat tukove zasoby, mela by ses pohybovat ve svem aerobnim pasmu, max. po dobu 1,5 hod, pote jiz spalovani neni tak ucinne... tuk se vraci do tukovych dep a cerpany jsou zase vice glykogenove zasoby.pokud se budes pohybovat nad aerobnim pasmem, telo neni dostatecne okyslicovano a dochazi k cerpani glykogenovych zasob v tele, tuky nejsou spalovany nebo jen v minimalnim mnozstvi. v intervalovem treninku se pohybujes jednou v aerobnim pasmu jednou nad a porad se to strida, takze asi uz chapes, ze zrovna tuk spalovan efektivne az tak nebude. navic se tuk zacina spalovat az po cca 15-20 minutach cviceni, tudiz pokud intervalovy trenink trva pul hodiny, spalujes jen 10 minut. Intervalovy trenink je dobre pouzit pro rozvoj kondice, vytrvalosti a zdatnosti nee pro hubnuti...proto take pro efektivni spalovani je dobre zaradit posilovani pred aerobni aktivitou, po tuto dobu se premisti tuk do krve a pote pri aerobni aktivite bude pripraven hned ke spalovani... pri jakemkoliv treninku si nove vybudovane svaly muzes zase ztratit a to predevsim a temer jedine nevhodnou stravou a pak take vysazenim jakehokoliv cviceni... strava musi byt bohata na komplexni sacharidy a bilkoviny, i tuky jsou v minimalnim mnozstvi nutne, a nacasovana behem dne a vzhledem ke cviceni tak aby nedoslo k rozkladu svalove hmoty. Aerobic jako cviceni pro spalovani tuku je vhodny tehdy pokud je opravdu aerobni a urcite ho nemusis zavrhovat, jen je nekdy nutne si dobre vybrat cvicitele, ktery hodinu vede spravne a se vsemi slozkami jak ma aerobni hodina, nebo hodina aerobicu vypadat.

—————

Datum: 17.07.2009

Vložil: KAT

Titulek: Re: Re: https://specialME.blog.cz

ahojík, děkuju moc za odpověd, pochopila jsem to hezky- teda spíš jsi to hezky vysvětlila. Tenhle týden jedu podle tvé rady- okoukla jsem rozvrh u Fíny a snažím se, jsem zvědavá na zítřejší vážení:oD Aerobik cvičím podle Olgy Šípkové- aerobik pro všechny 1-výdycky si říkám že už vyzkouším dvojku ale mám pocit, že čím víc cvičím tu 1. tím víc jsem z ní zpocená:o) moc se mě líbí že už trochu ovládám ty kroky takže zatím zůstávám u 1čky.

—————

Datum: 11.07.2009

Vložil: Lucie

Titulek: sobota

Ahoj sportovci, dneska mám už 1,5 hod. běhu za sebou, večer opět posilovna, opět záda a lýtka.

—————

Datum: 11.07.2009

Vložil: Stella

Titulek: Re: sobota

mno ja nwm čim začat.....taqze chudnut uz nechcem a že som tučná si nemylsím, ale to že by som bola nejaká podpriemerne chudá tiež nie, hoci mi to veeela ludi vravi......pripadam si normalne ako ktorekolvek ine dievcata co vidim hockde na ulici a taq.....mojim cielom teda nieje schudnut ale ani pribrat,.....chcem si vahu udrzovat ale zdravo....posledne mesiace som jedla strasne malo ( len okolo 2000 KJ denne ) ....preco to nemam pocitat tie KJ ??? mno a to ze momentalne nemozem jest to je nejaky virus--- najprv ho dostal ocino, potom ja s maminou a nakoniec sestra......zvracali sme, mali sme hnačky, teplotu a taq.....aj ked mne to trva asi najdlhsie, mozno preto ze mam pokazeny traviaci system nwm.....na mojom blogu si mozes pozret jedalnicky asi taq od marca ak by ti to k niecomu pomohlo......no a inaq som sa nikdy s nijakym lekarom ci odbornikom neradila....zdravotne problemy zatial nebadam ziadne ( plet, vlasy ....vsetwo v pohode ) len to ze nema uz pol roka menzes je asi dost veeelky problem.....nevie o tom nik a nwm komu to mam povedat.....vraj by stacila aj nejaka vyvolavacia injedkcia.....?? .....a nwm co take este ....mno a moj vek je 15 rokov- dost malo no ....a ked som zacala taq s chudnutim mala som nejakych 13 ale najviac to prepuklo v decembri 2008....moja vaha je teraz okolo 40 kg a ked som nechudla ( pred timi 2 rokmi ) a jedla som co som chcela a kedy som chcela mala som taq 45 kg co neni velky rozdiel.....ale myslim ze v tych jedalnickoch ake som mala predtim som tiez nemala vela vitaminov zivin a taq.....mam ich aj na blogu : https://stellas2.blog.cz/rubrika/jedloooo..


mno a to ze nejem viac nie je len preto ze sa bojim pribratia.....ja proste uz niesom hladna a tolko kolko jem mi staci ....ked nemam hlad malokedy sa donutim jest to je tiez moj problem dalsi....
a to je zatial asi taq vsetqoooo....=))

—————

Datum: 10.07.2009

Vložil: Lucie

Titulek: pátek

Dneska mám za sebou už 1,5 hod. běhu, co vy jak jste na tom? taky sportujete? :-)

—————